استقلال خوزستان 1-3 فولاد؛ سیلِ فولاد استقلال خوزستان را به لیگ یک برد

شاگردان افشین قطبی در دربی خوزستان موفق به شکست تیم قعرنشین استقلال خوزستان شدند.

به گزارش خوزستان جام، در چارچوب هفته بیست و پنجم لیگ برتر ایران، دو تیم فولاد خوزستان و استقلال خوزستان به مصاف یکدیگر رفتند که در پایان فولاد خوزستان با دبل پریرا موفق شد به برتری 1-3 دست یابد.

هفته بیست و پنجم لیگ برتر ایران
استقلال خوزستان-فولاد خوزستان
اهواز-ورزشگاه فولاد آرنا
پنجشنبه 22 فروردین 1398 ساعت 17
داور: بیژن حیدری

ترکیب دو تیم:

استقلال خوزستان: فرزین گروسیان، وحید حمدی‌نژاد، مصطفی کیانی، وحید خشتان، میثم شامکوندزاده، میثم کریمی، ایوب کلانتری، رامین داودی (62- مجتبی رمضانی)، رضا نعامی، رضا درویشی (54- وحید نامداری) و امیرحسین باقرپور
سرمربی: محمد علوی

فولاد خوزستان: ناصر سالاری، فرزاد جعفری (46- سینا مریدی)، ایوب والی، سیامک کوروشی، عارف غلامی، میثم دورقی، تاکافومی آکاهوشی (72- مهدی زبیدی)، رضا میرزایی، حسن بیت سعید، لوسیانو پریرا (83- صابر حردانی) و رافائل مسی
سرمربی: افشین قطبی

گزارش بازی:

دو تیم استقلال خوزستان و فولاد خوزستان در حالی به مصاف هم می روند که فولادی ها نه خطر سقوط را احساس می کنند و نه شانسی برای صعود به لیگ قهرمانان آسیا دارند و استقلالی ها به دنبال فرار از قعر هستند. بازی به دلیل شرایط نامناسب ورزشگاه غدیر، در استادیوم اختصاصی تیم فولاد انجام می شود.

بازی با سوت بیژن حیدری شروع می شود. شروع بازی با برتری بازیکنان استقلال خوزستان همراه است. در دقیقه 8، شوت زمینی وحید خشتان با فاصله از کنار دروازه فولاد عبور می کند. دقیقه 18، ضربه زیبای رضا نعامی را ناصر سالاری گلر فولاد به خوبی راهی کرنر می کند. دقیقه 22، فولاد خوزستان توسط لوسیانو پریرا به گل اول خود در این بازی دست می یابد. با این نتیجه تا حدود زیادی می توان استقلال خوزستان را جزو تیم های سقوط کرده به لیگ دسته اول دانست. بازی جذابی را این دقایق از سوی هر دو تیم شاهد هستیم . فولاد در دقیقه 32 اختلاف را به وسیله پریرا دو برابر می کند. فولادی ها همچنان با وجود دو گل زده برتری خود را حفظ کرده اند. دقیقه 35، ضربه رضا درویشی با برخورد به مدافعان فولاد به کرنر می رود. دو دقیقه وقت اضافه برای نیمه اول این دیدار لحاظ می شود. در ادامه اتفاق خاصی بر روی دروازه های دو تیم اتفاق نمی افتد تا فولاد با برتری 2-0 به رختکن برود.

نیمه دوم دربی خوزستان با سوت داور این دیدار شروع می شود. در نیمه دوم برخلاف نیمه اول بازی کم هیجانی را شاهد هستیم و بازیکنان فولاد بیشتر سعی در حفظ نتیجه دارند. ارسال زیبای نامداری در دقیقه 59 راه به جای نمی برد تا نتیجه همچنان 2-0 به سود فولاد دنبال شود. دقیقه 64، ضربه لوسیانو پریرا با اختلاف بسیار کمی از بالای دروازه استقلال خوزستان عبور می کند تا وی نتواند در این دقیقه هت تریک کند. در دقیقه 70، شاه مکوند زاده از روی ارسال خشتان دروازه فولاد را باز می کند که با تصمیم بیژن حیدری و اعلام خطای هند کلانتری، گل آبی های خوزستان مورد قبول قرار نمی گیرد. دقیقه 81، روی خروج اشتباه فرزین گروسیان بازیکنان فولاد می رفتند تا گل سوم خود را به ثمر برسانند. دقیقه 88 یک ضربه پنالتی به سود استقلال خوزستان اعلام می شود. کلانتری پشت ضربه پنالتی قرار می گیرد و در دقیقه 90 ضربه خود را به گل تبدیل می کند. 5 دقیقه وقت اضافه برای پایان نیمه دوم اعلام می شود. بازی در این دقایق حساس دنبال می شود. دقیقه 94، فولادی ها به گل سوم خود توسط رافائل مسی دست می یابند. در ادامه اتفاق خاصی نمی افتد و فولاد با نتیجه 1-3 برنده این بازی می شود.

شرح گل ها:

استقلال خوزستان 0-1 فولاد خوزستان؛ لوسیانو پریرا (دقیقه 22)؛ پاس زیبای قطری تاکافومی آکاهوشی به فرزاد جعفری می رسد که این بازیکن نیز با نفوذ از جناح راست استقلال خوزستان، یک پاس رو به جلوی زیبا را برای پریرا می فرستد که این مهاجم فرصت طلب نیز توانست دروازه فرزین گروسیان را فرو می ریزد.

استقلال خوزستان 0-2 فولاد خوزستان؛ لوسیانو پریرا (دقیقه 32)؛ پاس در عمق بیت سعید در پشت محوطه جریمه به پریرا می رسد که این بازیکن هم برای دومین بار با یک ضربه زمینی و دقیق دروازه استقلال خوزستان را باز می کند.

استقلال خوزستان 1-2 فولاد خوزستان؛ ایوب کلانتری – پنالتی (دقیقه 90)؛ در دقیقه 90 ایوب کلانتری پشت ضربه پنالتی قرار می گیرد و برخلاف حرکت ناصر سالاری دروازه فولاد را باز می کند.

استقلال خوزستان 1-3 فولاد خوزستان؛ رافائل مسی (دقیقه 94)؛ در واپسین دقایق بازی، رافائل مسی با یک ضربه محکم و غیرقابل مهار، گل سوم فولادی ها را در این دیدار به ثمر می رساند.

مطالب مرتبط

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.