نفت مسجد سلیمان 0-1 سایپا؛ نفت حریف سایپا 9 نفره نشد

شاگردان علی دایی در دیداری که 3 اخراجی در پی داشت، توانستند نفت مسجد سلیمان را شکست دهند.

در چارچوب هفته بیست و دوم لیگ برتر ایران، دو تیم نفت مسجد سلیمان و سایپا به مصاف یکدیگر رفته اند که در پایان سایپا در یک بازی جنجالی و خشن که سه اخراجی و چندین کارت زرد داشت، توانست با نتیجه 1-0 به پیروزی برسد.

مشحصات بازی

هفته بیست و دوم لیگ برتر ایران
نفت مسجد سلیمان-سایپا
مسجد سلیمان-ورزشگاه شهید بهنام محمدی
پنجشنبه 23 اسفند 1397 ساعت 16
داوران: رضا عادل-حسن ظهیری-یعقوب سخندان-روح اله شریفی-احمد محمدی-جلیل شعرانی-ناظر:یداله جهانبازی

ترکیب دو تیم

نفت مسجدسلیمان: مهرداد طهماسبی، محمد پاپی، مجتبی بیژن، موسی کولیبالی، میلاد خدایی‌اصل، حکیم نصاری، صادق صادقی، علیرضا علیزاده، محمد شادکام (59- امیرحسین امیری)، اکبر آفاقی (68- هیثم هاشمی‌زاده) و فرشید پاداش (80- میلاد میداودی)
سرمربی: علیرضا مرزبان

سایپا تهران: حامد فلاح زاده، ساموئل سارفو، علی دشتی، رضا اسدی، امید خالدی، معین عباسیان (84- ابوالفضل جلالی)، امید دره، آرمان رمضانی، محمد سلطانی‌مهر (8- محمدصادق بارانی) پیمان میری (73- رضا جعفری) و امیرحسین حسین‌زاده
سرمربی: علی دایی

گزارش بازی

دو تیم نفت مسجد سلیمان و سایپا در حالی از ساعت 16 به قضاوت رضا عادل مقابل یکدیگر قرار گرفته اند که به نظر می رسد میزبان و بازیکنان نفت از انگیزه بالاتری نسبت به سایپا در این بازی برخوردار باشند. آن ها با پیروزی احتمالی در این دیدار خانگی می توانند فاصله خود را با دو تیم انتهای جدول بیشتر کنند. بازی با سوت رضا عادل، داور مسابقه شروع می شود. در دقیقه 12، ضربه دیدنی فرشید پاداش با اختلاف بسیار کمی از بالای دروازه سایپا به بیرون رفت. با گذشت 15 دقیقه از زمان بازی، دو تیم همچنان با نتیجه بدون گل به کار خود ادامه می دهند. کیفیت زمین بازی به هیچ وجه در شرایط خوبی قرار ندارد و امکان بازیِ روی زمین در ورزشگاه شهید بهنام محمدی به سختی میسر است. در دقیقه 19، اشتباه مهرداد طهماسبی گلر نفت مسجد سلیمان در ضربه به توپ در میانه های میدان به پیمان میری رسید که این بازیکن نیز با یک ضربه زیبا، دروازه نفت را مورد هدف قرار داد که طهماسبی با یک سیو خوب، اشتباه خود را جبران نمود. دقیقه 25، کار تیمی و هماهنگ بازیکنان سایپا به رضا اسدی رسید که ضربه آرام این بازیکن را طهماسبی به خوبی در اختیار گرفت. چند ثانیه بعد، ضد حمله بازیکنان نفت مسجد سلیمان با پاس قیچی برگردان و زیبای فرشید پاداش برای حکیم نصاری همراه بود که ضربه سر نصاری با اختلاف کمی به بیرون رفت. بازی در این دقایق پرهیجان و زیبا دنبال می شود. دقیقه 36، ضربه پاداش در محوطه جریمه سایپا با برخورد به مدافعین این تیم، در اختیار فلاح زاده قرار گرفت. دقیقه 40، ضربه سنگین صادق صادقی از پشت محوطه جریمه با اختلاف کمی از بالای دروازه سایپا به بیرون رفت. در ادامه اتفاق خاصی بر روی دروازه های دو تیم رخ نمی دهد و رضا عادل راس 45 دقیقه سوت پایان بازی در نیمه اول را به صدا در آورد.

بازی در نیمه دوم با سوت رضا عادل شروع می شود. دقیقه 53، مجتبی بیژن از نفت مسجد سلیمان از زمین بازی اخراج شد. کادرفنی و هواداران نفت، به این تصمیم رضا عادل شدیدا اعتراض دارند. مرزبان و تیمش باید نزدیک به 40 دقیقه، 10 نفره بازی کنند. دقیقه 56، ضربه ایستگاهی معین عباسیان از بالای دروازه نفت مسجد سلیمان به بیرون رفت. دقیقه 63، درگیری بین ساموئل سارفو و فرشید پاداش به وجود می آید که رضا عادل، سارفو مدافع سایپا را اخراج می کند و به پاداش کارت زرد می دهد تا هر دو تیم 10 نفره به کار خود ادامه دهند. علی دایی شدیدا به قضاوت رضا عادل اعتراض دارد و به همین دلیل، علی دایی نیز از کنار زمین اخراج می شود. بازی این دقایق پرالتهاب دنبال می شود. دقیقه 75، ارسال از سمتِ راست با ضربه سر هاشمی زاده از کنار دروازه سایپا به بیرون رفت. در دقیقه 82، امید خالدی از سایپا با دریافت کارت زرد دوم، از زمین بازی اخراج شد تا سایپا در دقایق واپسین با 9 نفر به کار خود ادامه دهد. دقیقه 86، سایپای 9 نفره توسط حسین زاده به گل برتری دست می یابد. رضا عادل 5 دقیقه وقت تلف شده اعلام می کند. با سوت داور مسابقه، در یک بازی خشن، سایپا موفق به بردی شیرین در مسجد سلیمان می شود.

شرح گل

نفت مسجد سلیمان 0-1 سایپا؛ امیرحسین حسین زاده (دقیقه 86): علی دشتی با یک حرکت تکنیکی و زیبا پس از عبور از چند بازیکن نفت مسجد سلیمان با یک حرکت زیبا توپ را  به حسین زاده رساند و این بازیکن نیز در مصافی  تک به تک، دروازه طهماسبی را باز کرد.

مطالب مرتبط

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.