اخبار ورزشی استان خوزستان، ورزش خوزستان، فوتبال خوزستان

یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷
2018-Dec-16
انتشار خبر : ۲۱-۱۱-۱۳۹۶ -- ۱۴:۰۳
بدون دیدگاه
بازدیدها : 31
1 Star2 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Generic placeholder image

مرثیه ای برای مربی از جنس پاکی فوتبال خوزستان


به گزارش خوزستان جام، فولاد خوزستان تا اینجا ی راه با این مربی بومی و کار بلد شگفتی آفریده است و این شگفتی خلق الساعه نبوده. این حضور باطراوت در فوتبال ایران محصول تفکر و برنامه ریزی سیروس پورموسوی و کادر و بازیکنان این تیم بی ادعاست که به خوبی به ثمر نشسته و شادی و امید را برای خوزستانی ها رقم زده است حالا خوزستان این کانون پایان ناپذیر استعدادهای بکر درفوتبال حق دارد که باجوانانش چشم ها را به سوی خود جلب و از دیگران دلبری کند. این اتفاق خوب و جالبی است که در فوتبال ایران رخ داده است.

فولاد خوزستان در دو سال گذشته با رتبه ای دو رقمی لیگ برتر باقی ماند که حکایت از افول فولاد و فوتبال خوزستان داشته ولی امسال پورموسوی با مجموعه بومی و تلاش همکاران و بازیکنان شاهد جایگاه درخور فوتبال خوزستان هستیم.

سیروس پورموسوی بر تکیه بر فرزندان خوزستان فولاد خوزستان را به این جایگاه رساند. حالا می توان بر این باور تاکید کرد که فوتبال تنها در اختیار دو قطب سنتی با خیل هوادارانی که دارند، نیست. این اتفاق را باید به فال نیک گرفت و از متن و نتایجش به جایگاه مدیریت و اعتماد مدیریتی به کادر فنی و بازیکنان در فوتبال تعریف دیگری کرد.

شناسایی و تحلیل و گزینش اصلح و حمایت صادقانه و وحدت مدیریت و کادر فنی و بازیکنان بی ادعا و حمایت پر شور هواداران واقعی یکی از نتایجش موفقیت مستمر است. موفقیتی با کمترین افت…

حرکات و رفتار از پیش طراحی شده دیروز در ورزشگاه الغدیر و عده ای تماشگرنما که منجر به تحریک احساسات تماشگران شد فوتبال و هیجانات آن را به خدمت سیاست خواهد گرفت و آن را از رسالت و محتوای اصلی اش که جشن و شادی آور و چشم نواز و روح بخش است دور می کند. نه پیروزی در فوتبال ارتقا دهنده غرور است و نه شکست یک تحقیر به حساب می آید. پیروزی و شکست دوگانه لاینفک فوتبال و همه رشته های ورزشی اند.

فوتبال را باید برای جشن و شادی خواست نه تحقیر “آن دیگری”و غرور و برتری طلبی. که این در مجموع یک دستاورد کاذب و ویرانگر اخلاق و فرهنگ و انسان گرایی است.

پورموسوی فرزند دوستداشتنی فوتبال خوزستان بمان و مبارزه کن
جنس تو از شرافت و پاکی و مردانگی یست
پورموسوی فرزند درد و رنج
این فوتبال سراسر پرماجراست
به احترامت کلاه از سر بر میدارم پسر دوستداشتنی ۲۰متری شهرداری

داریوش هرمزی – بیست یکم بهمن ۹۶

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدهای

Design And Development By PROPHP Team